Новости

У Копенгагені стартує «Євробачення-2014»

01 января 1970, 47 лет назад
У Копенгагені стартує «Євробачення-2014»

 

4 травня о 18:50 за київським часом у Копенгагені розпочнеться урочиста церемонія відкриття «Євробачення-2014». Про це повідомляється на сайті конкурсу.

Перший півфінал, як писала «Телекритика», відбудеться 6 травня.  На сцені B&W Hallerna виступлять представники з 16 країн Європи, серед яких представниця України Марія Яремчук із піснею Tick-Tock.

Україна виступатиме у першому півфіналі дев`ятою.

Як і перший, півфінал  8 травня та фінальне змагання 10 травня транслюватимуться в прямому ефірі о 22.00 на Першому національному.

Цього року у конкурсі візьме участь 37 країн. Як повідомляла  «Телекритика», раніше 12 європейських мовників заявили про відмову участі в «Євробаченні-2014». Більшісь із них прийняли таке рішення з фінансових причин. Це Хорватія, Чехія, Словаччина, Сербія, Люксембург, Андорра,  Болгарія, Туреччина, Боснія і Герцоговина, Кіпр, Монакота Марокко.

Польща (TVP) та Португалія (RTP) повернулися до конкурсу цього року. Участь Словенії довго лишалася під питанням, однак зрештою відповідь представників стала позитивною.

«Євробачення» - щорічний міжнародний телевізійний пісенний конкурс, який проводиться під егідою Європейської мовної спілки (ЄМС) (European Broadcasting Union) з 1956 року та в якому беруть участь представники країн-членів ЄМС.

Завдяки перемозі Еммілі де Форест з піснею Only Teardrops у Мальме, ПКЄ-2014 проходить у Данії.

Україна бере участь у конкурсі з 2003 року.Завдяки перемозі Руслани з піснею Wild Dances у 2004 році в Туреччині, ПКЄ-2005 відбувся в Києві у Палаці спорту. З 2008 року ПКЄ складається з 2-х півфіналів та 1 фіналу, які транслюються у прямому ефірі. До фіналу автоматично потрапляють країни «Великої П'ятірки» (Франція, Велика Британія, Німеччина, Іспанія та Італія) та країна-переможниця минулого року. На ПКЄ-2013 у Швеціі (Мальме) Україну представляла Злата Оґнєвіч з піснею Gravity, яка посіла третє місце у фіналі.

Источник: "protv.ua"