Новости

Ольга Фреймут описала гастрономічний характер cеми найбільших міст України

01 января 1970, 47 лет назад
Ольга Фреймут описала гастрономічний характер cеми найбільших міст України

 

Головна інспекторка країни Ольга Фреймут вивчила гастрономічний характер cеми найбільших міст  України. Про особливості кухні, сервісу й інтер'єру  в тамтешніх закладах харчування зірка "1+1" розповіла kp.ua.

 

КИЇВ

Київ - немов місто-тінейджер: сповнене амбіцій і молодих ресторанів. Нонсенс, але в столиці немає ресторанів-довгожителів! Мало закладів, які було відчинено в 2000-х, дожили до сьогодні.

- У Києві часто невиправдано дорого, - каже Фреймут. - Крім того, в метушливій столиці велика плинність кадрів. Дуже мало сімейних ресторанів, де дорожать своїм ім'ям і репутацією.

У столиці немає потужного стимулу для довгострокового ресторанного бізнесу з іменними вивісками. Така ж проблема і в Парижі - йдеш повз Ейфелевуї вежу і Єлисейські Поля і заходиш до таких закладів, у яких тебе замість офіціанта може і тарган зустріти! Так і у нас на Хрещатику.

ДНІПРОПЕТРОВСЬК

У Дніпропетровську одними з перших в Україні почали популяризувати американську кухню. Тоді, як вся Україна орієнтувалася на італійські та французькі страви, Дніпропетровськ почав апелювати до чоловічих інстинктів, заманюючи гостя м'ясом, і відкривати заклади, в яких продають бургери.

Ще одна особливість - інтер'єр.

- Тут ресторатори дуже багато коштів вкладають в ремонт, - каже Ольга Фреймут. - Куди не зайдеш – чи то до скромного кафе або дорогущого ресторану, - майже скрізь шикарний інтер'єр, дорогі меблі, декор. А ось розмір кухні рідко відповідає стандартам, згідно з якими її площа має бути не меншою, ніж площа зали.

ОДЕСА

- В Одесі люблять експериментувати, - розповідає Фреймут. - Це окремий світ, де є своя власна одеська кухня: форшмак, барабулька, котлетки. В Одесі, на відміну від Києва, широко репрезентована культура сімейних ресторанів, тобто ресторанів з підписами.

Крім того, в Одесі можна недорого поїсти навіть у пристойному ресторані. Але це портове, туристичне місто, де не надто стежать за чистотою і будь-яку помилку переводять на жарт: "Так це сусід затопив". Або: "Привезли вінтажні меблі".

До речі, як декорації одесити дуже часто використовують старі предмети інтер'єру - книги, саквояжі, чвалізи, комоди. А там живуть кліщі і таргани, про що нерідко розповідають самі ресторатори.

Що ще дивно: в приморському місті майже не використовують свою рибу. Одесити краще будуть їсти сібас і дорадо, тоді, як за два метри в морі хлюпочеться камбала.

ХАРКІВ

- Харків - місто з загостреним почуттям власної гідності, - каже Фреймут. - Тут дуже цінують свій місцевий бізнес. Тут є свої ресторанні мережі, в яких від 15 закладів! Це прекрасна особливість.

А ще в Харкові дуже багато демократичних місць, багато студентських кафешок. Тому ресторани з високими цінами тут просто ігнорують. У Харкові багато їдять поза домом. І ця мода "їжі в місті" популяризує місцеві мережі громадського харчування.

На жаль, багато питань до чистоти. Так історично склалося, що в Харкові багато ресторанів розташовано в підвальних приміщеннях. А це - вогкість, старий ремонт, таргани. Тому, приїжджаючи до першої столиці України, намагайтеся харчуватися в закладах, де є вікна.

ЛЬВІВ

- У Львові багато чудесних кав'ярень, але недостатньо хороших ресторанів, - зізнається Фреймут. - Львів завжди театральний, багато зусиль і душі вкладає в атмосферу. За цим туди і їдуть – відчути дух львівських вуличок і казкових закладів.

Однак, на відміну від інших міст України, де вже є тенденція демонструвати гостю кулінарний процес, у Львові на кухні стоять "барикади", і ніхто не знає, що за ними відбувається.

Кухня з великою кількістю галицьких рецептів: кров'янка, смалець, жирні ковбаси. Не хочеш? До побачення! Ресторанна культура не адаптується під споживача, а скоріше хоче, щоб гості звикали до неї.

ЗАПОРІЖЖЯ

Запоріжжя - це окрема культура бізнес-їжі. Готелі та ресторани в більшості своїй орієнтовані на чоловічу публіку, яка приїхала у відрядження.

Тут дуже популярна японська кухня. Хоча бум на суші в Україні вже давно вщух - в Запоріжжі це must have будь-якого пристойного закладу.

Ресторатори не люблять експериментувати: сусід відкрив ресторан - я собі такий самий відкрию, з такими ж меблями і меню. Складно запам'ятовувати назви, настільки заклади схожі між собою.

Показово, що в Запоріжжі дуже мало ресторанних мереж - і всеукраїнських, і своїх. А ті, що є, переважно представлені в торгових центрах.

ДОНЕЦЬК

Про те, що зараз відбувається в ресторанному бізнесі Донбасу, мало хто знає. Тому Ольга Фреймут розповідає про місцеві особливості закладів громадського харчування річної давнини.

- Донецьк ставиться до їжі як до мистецтва, - впевнена Фреймут. - Там у ресторанах можна було побачити виставку Кунса (його роботи належать до найдорожчих творів сучасних художників. - Ред.). Це ноу-хау для України. У них їжа - це емоція. До того ж, дуже тонка.

Якщо заклад порядний, там обов'язково має бути європейський шеф. Ресторатори дуже серйозно ставляться до закупівель продуктів. Налагоджена робота з місцевими фермами, з італійськими постачальниками вина, фермами трюфелів і риби. Якщо в Донецьку зайти до ресторану і запитати у шефа, "звідки ваша телятина?", вам чітко назвуть ферму, дату і час поставлення.

Можна навіть сказати, що в Донецьку - найвища ресторанна культура. І як наслідок - дуже багато дорогих ресторанів. Високооплачуваний шеф, дороге навчання персоналу, шикарний інтер'єр, якісна їжа - все це коштує своїх грошей.

Нагадуємо, щосереди о 22:30 у ефірі "1+1" Ольга Фреймут викриває недобросовісних рестораторів. Не пропустіть новий випуск уже завтра.

Источник: "protv.ua"