Новости

«Межигір’я. Батіна хата» та «Самооборона» - нові фільми «1+1» та «Вавилон’13» про Майдан

01 января 1970, 47 лет назад
«Межигір’я. Батіна хата» та «Самооборона» - нові фільми «1+1» та «Вавилон’13» про Майдан

 

У четвер, 17 квітня, «1+1» покаже дві нові стрічки - о 22.15 «Межигір'я. Батіна хата» про шокуючу розкіш маєтку Віктора Януковича та о 22.50 «Самооборона» про формування загонів охорони Майдану.

 

Працюючи над фільмом про резиденцію Віктора Януковича режисер Юлія Шашкова кілька разів відвідувала Межигір'я. «Для мене це фільм про те, що Янукович жив у абсолютно іншій країні. І цю країну він збудував собі на крадені гроші. Кожен золотий краник, кожна «трималка для трималки»  - це шматок ковбаси, який не з'їла бабуся у злиднях, - не стримує емоцій режисерка. - Там все коштує мільйони! Немає жодної дешевої речі. Навіть плінтус зроблений з коштовних порід дерева».

Автори фільму проводять паралелі між життям у розкішному Межигір'ї та простому Єнакієво, де стоїть у розрусі батьківська хата Віктора Януковича.

«Один з ключових героїв фільму, простий хлопець з Самооборони не стримав сліз, коли потрапив в апартаменти Віктора Януковича. Він дбайливо зняв взуття і обходив усі кімнати весь час запитуючи: невже це все вартувало людських життів? Петро з перших днів протистояння жив на Майдані, а тепер вже другий місяць є ключником Хонки. Він і проведе екскурсію для глядачів», - розповідає продюсер «1+1 Продакшн» Наталка Якимович.

Що таке «Самооборона» - взялися пояснити режисери Костянтин Кляцкін та Марія Пономарьова.

Учасники протестів згадають, як виникла Самооборона Майдану. Один з героїв фільму - Фома з групи «Мандри», який будучи активним учасником Євромайдану, брав участь у захваті Мінкульту.

«Це фільм про здатність до самоорганізації в умовах найтяжчих для України часів, - говорить Акім Галімов, редактор 1+1 Продакшн. - Те, як хаотичне об'єднання груп на Михайлівській площі перетворилося у загони, що фактично перейняли на себе функції міліції, просто вражає».

Те, що люди мусили фізично боронити себе, захищаючись від власної влади, режисер Костянтин Кляцкін називає феноменом, який важко вкладається в голові.

«Якщо однією фразою, то наша стрічка - про феномен захисту від власної влади. Про парадоксальну необхідність відстоювати свої права фізичним спротивом», - ділиться емоціями режисер. Нагадаємо, «Зима, що нас змінила» - цикл із семи фільмів, присвячених подіям на Євромайдані. Стрічки створені на основі унікальних документальних кадрів, знятих кінематографістами «Вавилону'13». «Вавилон'13» - це творче об'єднання українських кінематографістів, котрі згуртувалися від першого дня Євромайдану. Вони перебували у найгарячіших точках, фільмували настрої людей, а також події, котрі лишалися поза кадром журналістів. Проект одразу став відомим в Інтернеті, а його відео часто ставали вірусними.

Документальний цикл «Зима, що нас змінила» дивіться на сайті «1+1».

 Прес-служба каналу «1+1»

 

Источник: "protv.ua"