Новости

До Дня Незалежності канал НТН підготував три документальні проекти

01 января 1970, 47 лет назад
До Дня Незалежності канал НТН підготував три документальні проекти

 

Канал НТН підготував до Дня Незалежності України три документальних фільми про знакові для України події та людей, які вийдуть в ефір 24 серпня. Про це повідомляє прес-служба телеканалу.

 

До уваги глядачів команда НТН пропонує фільми «Останній день СРСР», «Пересопницьке євангеліє» й трилогію «Україна 2014».

Документально-публіцистичний проект «Останній день СРСР» заснований на ексклюзивних фактах Біловезьких угод, які вперше були розсекречені в цьому році КДБ. «Ключовий акцент в проекті ми зробили на роботу спецслужб. Політики буде мінімум, а подивитися, наприклад, як в екстреному порядку виїжджали урядові делегації без повітряних коридорів буде цікаво... Головними експертами проекту виступлять перший президент України Леонід Кравчук і голова СБУ в 91-му Євген Марчук», - розповів автор проекту Володимир Шегеда.

Вийде «Останній день СРСР» в ефірі НТН о 12.00 в неділю 24 серпня.

«Пересопницьке євангеліє» - спецпроект про духовну реліквію українського народу, на якій дають присягу все Президенти України під час інавгурації. Програма підготовлена ​​командою програми журналістських розслідувань «Агенти впливу». Автор проекту - Андрій Стельмах. Фільм розповість історію книги - від першої сторінки до сучасності. Як стверджує прес-служба НТН,  вперше телеглядачам розкажуть, де зберігається духовна святиня вагою майже 10 кг, як її охороняють і доставляють до Верховної Ради. Проект розкриє процес інавгурації зсередини і сучасну роль Пересопницького євангелія для сучасної України. Також глядачі дізнаються, як книга з сейфа потрапляє в зал Верховної Ради.

Спецпроект «Пересопницьке Євангеліє» в ефірі НТН покажуть о 7.50 в неділю 24 серпня.

«Україна 2014» - документальна трилогія, присвячена героїчним людям України в часи фактичної війни за Незалежність країни, до якої увійшли серії  «Добровольці», «Волонтери» та «Переселенці».

«Добровольці» - історії звичайних людей, яких від звання «герой» відділяє всього тиждень, коли вони потрапляють на поле бою. У серії «Волонтери» мова йде про учасників подій зими 2014 року.  Автори «Переселенців» намагаються спростувати стереотипи, які роками нав'язувалися українцям  щодо співвітчизників з інших територій.

Всі три серії фільму вийдуть в ефірі НТН  24 серпня о 16.15.

Источник: "protv.ua"